Region pełen wyjątkowej przyrody

 

Jura-Krakowsko Częstochowska: region wielu atrakcji

Magiczne ostańce wapienne wznoszące się na wysokość do kilkudziesięciu metrów to duma tego regionu. Dzięki temu tworzą one znakomite warunki do wspinaczki. Są także idealnym miejscem na piesze wycieczki, podczas których można podziwiać cudowne uroki tego regionu. Do tego pośród rozległych lasów kryją się tajemnicze jaskinie!

Dla tych, którzy nie chcą się wspinać proponujemy udanie się na niższe poziomy lub zwiedzanie zamków, których w okolicy nie brakuje. Dzięki tej niezwykłej rzeźbie terenu obszar Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej był dobrym miejscem do budowy warowni obronnych. Powstało tu wiele zamków i strażnic.

Co ciekawego robić ?

Coś bardziej ekstremalnego? W rzeczy samej! Quady, wyciągi narciarskie, parki linowe, biegi, turnieje rycerskie a nawet… rajd po pustyni. W regionie tym znajdują się Pustynia Błędowska i Pustynia Siedlecka, więc jak tu nie skorzystać z takich dobroci natury? Wycieczki do tego regionu z góry skazane są na sukces. Tutaj nie można się nudzić, a zróżnicowany krajobraz pozwala na dobór odpowiednich aktywności.

Tym razem wybraliśmy:

✅quady
✅spacery po Jurze
✅grę plenerową w ruinach zamku
✅wieczorny seans filmowy
✅ SPA
✅wyjazd do pobliskiej kopalni Guido

.

Kopalnia Guido

Niedaleko znajduje się także niezwykła Kopalnia. W 1855 r. hrabia Guido Henckel von Donnersmarck, magnat i przemysłowiec, założył w Zabrzu kopalnię węgla kamiennego. Została nazwana jego imieniem – Guido. Obecnie znajduje się tam miejsce, które każdy może odwiedzić i poczuć się jak prawdziwy górnik. Zwiedzanie rozpoczyna się od podziwiania maszyny wyciągowej, a następnie zjeżdżamy autentyczną szolą górniczą 320m w dół. Półtora kilometra górniczymi chodnikami, upady o sporym nachyleniu, wzniosy, zaniżenia i ciasne przejścia to krajobraz podziemnej trasy.
Uwaga, w tej kopalni można nawet zagrać w golfa!

Wspólnie z grupą zwiedziliśmy tą niezwykłą Kopalnię Guido oraz zasmakowaliśmy się w specjalnie przygotowanym da nas żurku.

.

Nocleg – gdzie tym razem spaliśmy?

Lubimy tu wracać. Hotel Poziom 511**** to niezwykle położony, luksusowy obiekt. Umiejscowiony jest w samym sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej na najwyższym jej wzniesieniu. Wystarczy przejść tuż przy ostańcu, wzdłuż wąskiej dróżki, która prowadzi w głąb lasu, a znajdziemy się naprzeciwko pięknego Zamku Ogrodzieniec. Zamek ten to niezwykłe miejsce do przeprowadzenia grupowego team-buildingu. Można zwiedzać go także nocą, wysłuchując niezwykłych historii.

 

Flower Travel Incentive

EnglishPolski
Language